Popüler Kitaplar

Hematolojik Maligniteler ve Kemik İliği Transplantasyonunda Tanı ve Tedavi Protokolleri
, 2000
Bu kitapçık hematolojik kanserler ve kemik iliği nakli konularında halen güncelliğini koruyan bir çok temel tedavi yaklaşımını ve protokolü içermektedir.


Biz Kuş Muyuz Yoksa Tavuk Mu?
“Biz Kuş muyuz, Yoksa Tavuk mu?”, Doç. Dr. Çetiner’in, “miş” gibi yaşamlara, cahilliğe ve bağnazlığa isyanının yazılarıdır. Aynı zamanda umudun, özgür ve bağımsız bireyler olmanın ve uygar bir ülke özleminin kitabıdır.

Hematolojik Maligniteler ve Kemik İliği Transplantasyonunda Tanı ve Tedavi Protokolleri 2002
Bu kitapçık 2000 yılında yazılan ilk kitabın iki yıl sonra güncellenmiş halidir ve hematolojik kanserler ve kemik iliği nakli konularında halen güncelliğini koruyan bir çok temel tedavi yaklaşımını ve protokolü içermektedir.

Lenfoma Tarihinden Portreler
Hodgkin Hastalığı ve Hodgkin Dışı Lenfomalar tarihi, kan hastalıkları tarihinin en renkli sayfalarından birini oluşturur. Kanımca bunun iki nedeni vardır. İlki Lenfomanın ilk kimyasal tedavi (kemoterapi) uygulamasının yapıldığı hastalıklardan biri olmasıdır. İkincisi ise başta Hodgkin olmak üzere bu hastalığın tanı ve tedavisinde kilometre taşı olmuş bilim insanlarının sıra dışı yaşam ve kişilikleridir.
Elinizde tuttuğunuz bu kitabın yazarı bir tarihçi değil, sıradan bir tarih severdir. Dolayısyla kitapçık iddiasız bir amatörün el yordamıyla ortaya çıkardığı bir kitapçıktır. Okurken bu gerçeği gözden kaçırmamanızı ve hoşgörü göstermenizi umuyorum.

Sağlığınıza
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilimdalı Hematoloji bilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Çetiner’in “Sağlığınıza” adlı kitabı geçtiğimiz günlerde piyasaya çıktı. 2000 yılından beri Cumhuriyet gazetesi Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji Dergisinde “Güncel Tıp” adıyla bir köşe yazan Doç Dr. Çetiner, ‘Sağlığınıza’da güncel sağlık konularını esprili ve akıcı bir dille anlatıyor. Doç. Dr. Mustafa Çetiner ile tırnak yeme, şişmanlık, alternatif tıp ve güncel bilimsel gelişmeler üzerine doğru, objektif ve ‘herkese lazım’ güncel sağlık konuları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Biz sorduk, Çetiner hem güldüren hem de düşündüren yanıtlar verdi.